piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Jerzy Połomski

piosenkarze, agencja artystyczna

Jeśli ktoś sądzi, że czas tego Artysty już minął – jest w błędzie. Czas Jerzego Połomskiego nie przemija. Gwiazdą polskiej piosenki stał się w latach 60-tych i dzisiaj jest wciąż aktywny jako ceniony wokalista koncertowy, juror i komentator współczesnego życia muzycznego. Szanowany jest przede wszystkim za wysoką kulturę osobistą i profesjonalne podejście do wizerunku scenicznego.

Rocznik 1933, po ukończeniu Technikum Budowlanego w Radomiu chciał studiować architekturę, ale nie dostał się na ten wydział i ostatecznie ukończył Wydział Estradowy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Był uczniem Ireny Kwiatkowskiej, śpiewaczek Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, Kazimierza Rudzkiego i Ludwika Sempolińskiego, któremu zawdzięcza wybór piosenki jako gatunku uprawianej sztuki estradowej.

Debiutował w 1957 roku na antenie Polskiego Radia i już po roku, w ogólnopolskim plebiscycie Polskiego Radia, zajął II miejsce w rankingu popularności (po Mieczysławie Foggu).

Występował w warszawskich teatrach satyrycznych Syrena i Buffo oraz popularnych programach estradowych z cyklu Podwieczorek przy mikrofonie. Uczestniczył w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie zdobył II nagrodę. Dodajmy, że w tym roku był jurorem 44. Sopot Festiwal.

Mimo lepszych i słabszych lat, Jerzy Połomski uważa się za spełnionego artystę. W jednym z wywiadów wyznawał: „Dobry humor i uśmiech dopisuje mi w dalszym ciągu. Tego, co przeżyłem, nikt minie odbierze. Mam od losu zapłatę o wiele ważniejszą, niż pieniądze, a więc oklaski, uśmiechy na ulicach, listy od wdzięcznych widzów. To wszystko stanowi dla mnie ogromny kapitał”.

Wylansował wiele przebojów: Bo z dziewczynami..., Cała sala śpiewa z nami, Czy moja, Daj, Komu piosenkę?, Nie zapomnisz nigdy, Szeptem malowane. Śpiewał także piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego i kolędy. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, nagrał ponad 20 płyt. Niedawno, po 20 latach przerwy w nagrywaniu Jerzy Połomski nagrał nową piosenkę - Czas nas zmienia. Słowa napisał Jacek Cygan, a muzykę Marcin Nierubiec.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com