piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Robert Chojnacki

piosenkarze, agencja artystyczna

Doskonały saksofonista, ale także kompozytor, klarnecista i flecista to atuty Roberta Chojnackiego. Rocznik 1958 Kształcił się w Warszawskiej szkole muzycznej, w klasie klarnetu. Karierę zaczynał od współpracy z zespołem warszawskiego teatru Syrena. W 1987 roku dołączył do formacji De Mono, z którą nagrał sześć albumów, umieszczając na nich wiele swoich kompozycji. W 1995r rozpoczął karierę solową - razem z Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym (na co dzień wokalista „Mafii”) nagrał album Sax & Sex. Na owoce współpracy nie trzeba było długo czekać - album bardzo szybko uzyskał status podwójnej Platynowej Płyty. Dzięki takim przebojom jak: Budzikom śmierć, Niecierpliwi, Prawie do nieba, płyta Sax & Sex sprzedała się w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy chociaż niektóre źródła podają ponad dwukrotnie więcej! Jeśli dołożymy informację, że w nagraniu płyty udział wzięli m.in. Michał Grymuza, Kayah, Michał Dąbrówka, Janusz Skowron – to od razu zauważymy że ta porywająca mieszanka w pełni zasłużyła na nagrody.

Wiosną 1997 roku zespół Roberta Chojnackiego wystąpił przed Candy Dulfer w poznańskiej Arenie. Oczywiście nie tylko talent artysty świadczy o wartości zespołu, ale również kompozycje i aranżacja utworów.

W roku 2000, na KFPP w Opolu, Robert otrzymał nagrodę dziennikarzy za piosenkę „Zapomnieć”. Jego nagranie „2 Long”, zaśpiewane przez Piaska, wzięło udział w Konkursie Eurowizji w 2001r. Robert Chojnacki komponował także dla zespołu Magma i wokalisty Witolda Paszta z grupy Vox. Muzyk był czterokrotnie nominowany do Fryderyków w 1996 roku w kategoriach: fonograficzny debiut roku, kompozytor roku oraz albumy roku w kategoriach muzyki pop i tanecznej. Otrzymał nagrodę za Sax & Sex.

W 2006 roku, po 19 latach współpracy rozstał się z zespołem De Mono. W październiku 2006 ukazał się jego czwarty solowy album: Saxophonic. W nagraniu płyty wzięło udział wielu znanych wykonawców, miedzy innymi: Andrzej Piaseczny, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert. Album był promowany przez utwór "Będziesz znów" z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com