piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Michał Bajor

piosenkarze, agencja artystyczna

Może się pochwalić sukcesami filmowymi i muzycznymi. Uwielbiany przez kobiety z racji kompozycji pełnych emocji, uczuć i subtelności. Michał Bajor – to artystyczna wizytówka Opola. Związany ze Stolicą Polskiej Piosenki od urodzenia. Obecnie promuje swój najnowszy album zatytułowany „Inna Bajka”.  Piętnasta płyta, jest jubileuszowym wydawnictwem. Znajduje się na nim  17 utworów. Teksty i muzyka są dziełem zarówno współpracujących z Michałem autorów i kompozytorów; pojawiają się jednak także nowe nazwiska, m.in.: Jarosław Kukulski, Jerzy Derfel, Andrzej Poniedzielski. Jest też niespodzianka – kompozycja samego Artysty.

 

Od najmłodszych dorastał w atmosferze festiwali i teatru. Jego ojciec był aktorem w teatrze lalek i kilkuletni Michał często obserwował jego pracę. Jako mały chłopiec zagrał swą pierwszą w życiu rolę: został wilkiem w adaptacji „Czerwonego Kapturka”. W dzieciństwie uczy się także tańca i gry na fortepianie.

 

Jego kariera aktorska rozpoczęła się kiedy został zauważony przez debiutującą Agnieszkę Holland. Mając siedemnaście lat zagrał w filmie Wieczór u Abdona u boku gwiazdy polskiego kina – Beaty Tyszkiewicz. Po ukończeniu szkoły średniej dostaje się na studia w warszawskiej PWST. Marzył o zawodzie aktora i te marzenia się spełniły. Wielokrotnie stawał przed kamerą, współpracując z najlepszymi polskimi reżyserami: Kieślowskim, Sass, Bajonem, Żebrowskim, Falkiem, Koprowiczem i wieloma innymi. Był jazz, W biały dzień, Limuzyna Daimler–Benz, Medium, Przeznaczenie, Ucieczka z kina 'Wolność' czy Quo Vadis – to niektóre, te ważniejsze tytuły z jego udziałem.

 

Równolegle z aktorską rozwija się jego kariera muzyczna. W 1987 roku nagrał swoją pierwszą płytę – „Michał Bajor Live”,  na której możemy znaleźć takie przeboje jak „Ogrzej mnie” czy „Walc na tysiąc pas”. Ten ostatni utwór ze słowami i muzyką Jacquesa Brela stał się jednym z najważniejszych w repertuarze artysty. Warto zauważyć, że Brel – szczególnie po sukcesach spektaklu Wojciecha Młynarskiego złożonego z piosenek tego znakomitego francuskiego pieśniarza – zajmuje do dziś ważne miejsce wśród utworów śpiewanych przez Michała Bajora.

 

W połowie lat 90-tych Bajor współpracuje z rozwijającym się kompozytorem Piotrem Rubikiem. Owocami tej współpracy są tak znakomite utwory jak „Nasza niebezpieczna miłość” czy „Na granicy łez”.  W latach 2000 ukazuje się kilka płyt podsumowujących działalność Michała Bajora, ale są też albumy z materiałem premierowym. Najnowsza płyta to jednocześnie pozycja zamykająca pewien rozdział, ale też – bez wątpienia –  rozpoczynająca kolejny w karierze tego wyjątkowego Artysty.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com