piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Gabriel Fleszar

Gabriel Amadeusz Fleszar urodził się 27 września 1979 roku w Złotoryi. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych: jego tata ukończył szkołę muzyczną drugiego stopnia w klasie skrzypiec, jeden dziadek był kompozytorem i pianistą, drugi zaś rzeźbiarzem i malarzem; można więc powiedzieć, że Gabryś odziedziczył „artystyczną żyłkę” po przodkach. Dotychczasowe życie spędził w Legnicy, gdzie - jak można się domyśleć - mieszkał i zgłębiał tajniki wiedzy.
O muzyce poważnie zaczął myśleć, gdy w szóstej klasie szkoły podstawowej dostał od rodziców gitarę. Wtedy zaczął marzyć, że któregoś dnia dana zostanie mu szansa i będzie występował dla szerokiej publiczności. Jeszcze w podstawówce założył zespół, z którym odnosił pierwsze sukcesy. Jednocześnie uczył się grać na gitarze, słuchając światowych sław. W czasach licealnych występował na scenie legnickiego teatru, gdzie młodzież wystawiała swoje przedstawienia.

Związany był z dwoma zespołami. W zespole Veto uczniowie Państwowego Liceum Muzycznego wraz z Gabrielem grali muzykę pop-rockową. Zespół ten zdobył nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Natomiast z zespołem Freeport, tworzącym muzykę alternatywną, zdobył nagrodę na Castle Party w Grodźcu w 1996 roku. Nagrodą główną była sesja nagraniowa w radiu Wrocław.
W 1998 Gabriel zdobywa kolejne nagrody: na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy za spektakl „4/4” z grupą teatralną „300 Chwil do Deja Vu”, następnie wyróżnienie na XXV Jubileuszowych Barbórkowych Spotkaniach Teatralnych w Dąbrowie Górniczej za ten sam spektakl; jeszcze w tym samym roku razem z przyjaciółmi wydał tomik poezji „Antologia Legnickiego Rynku”, w którym znalazły się także jego wiersze.
Kilka lat temu agencja As Plus wraz z wytwórnią płytową Universal Music Polska ogłosiła konkurs dla wokalistów. Gabriel bez wahania pojechał do Warszawy na przesłuchania i zapewne była to jedna z ważniejszych decyzji w jego życiu. Wygrał casting i podpisał kontrakt z wytwórnią Universal. Niedługo po tym nagrał swoją debiutancką płytę „Niespokojny”. Pierwszy singiel z tej płyty, „Kroplą deszczu”, został uhonorowany wieloma wyróżnieniami. Sam Gabriel został tez nominowany do nagrody Fryderyków.
Dużym sukcesem cieszyła się także jego druga płyta („Niespokojny 2”).
28-go kwietnia br. miała miejsce premiera trzeciego albumu, do którego Artysta przygotowywał się przez ostatnie miesiące. Pierwszy singiel „Kto panem, kto sługą” jest bardzo mocną odsłoną tej płyty.
Bez wątpienia Gabriel jest niezwykle utalentowanym Artystą, który wytrwale pracował na swój sukces, a który jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczy.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com