piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Sławek Uniatowski

 Sławek Uniatowski urodził się 11 maja 1984r. w Toruniu. Od dziecka zdradzał pasje muzyczne, dlatego rodzice kupili mu... małe, radzieckie pianinko.

Później, gdy zdolności Sławka zaczęły być coraz bardziej dostrzegalne przez otoczenie, zorganizowano mu lekcje gry na fortepianie, czym nie był do końca zachwycony, bowiem bardziej od klasyki pociągała go "muzyka z radia". Wtedy też oprócz gry postanawia jednocześnie śpiewać i jako 13 - stolatek daje swój pierwszy koncert w "Domu Harcerza" w Toruniu. Rozpoczyna też współpracę z zespołem, w którym grają muzycy o wiele starsi od niego.
     Mając 16 lat sam zaczyna tworzyć i grać w toruńskich klubach, m. in. w "Kurantach", "Piwnicy Pod Aniołem", "U Atrakcyjnego Kazimierza", "Niebie", czy "Miles". Zostaje zauważony przez Sławka Ciesielskiego, z którym rozpoczyna współpracę w zespole instrumentalnym Kije.
     Bardzo duże znaczenie dla Sławka miało spotkanie z Leszkiem Możdżerem w klubie SPATiF w Sopocie, które przerodziło się w przyjęty z entuzjazmem przez gości klubu mini - koncert. Wtedy też Leszek powiedział do Sławka słynne już dziś słowa: "Ty po prostu masz talent!".
Sławek grał również m. in. z Adamem Nowakiem z zespołu Raz, Dwa Trzy, Jackiem Bończykiem i Mariuszem Lubomskim. Brał udział w wielu konkursach: lokalnych i wojewódzkich karaoke, zaśpiewał także w koncercie laureatów festiwalu FAMA w 2003 r.
     Największym dotychczas osiągnięciem Sławka było dojście do finału 4 edycji programu Idol. Od początku był faworytem jury, od którego otrzymywał najczęściej pochlebne opinie. Największy komplement dla Sławka padł ze strony Roberta Leszczyńskiego, który określił go mianem jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Ostatecznie Sławek zdobył II miejsce.
     25 czerwca 2005 roku razem z dwójką pozostałych finalistów Idola wystąpił podczas koncertu Top Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. Nagrał również utwór "Będzie to co musi być" w duecie z Marylą Rodowicz. Piosenka ta znajduje się na najnowszej płycie wokalistki pt. "Kochać" oraz "Na Święta czas do domu" (polska wersja piosenki Chrisa Rea - "Driving home for Christmas"), który wszedł w skład płyty "Święta Święta 3. 28 stycznia wystąpił na 51. Krajowym Finale Piosenki Eurowizji . Zaprezentował piosenkę "Kocham Cię", która promuje drugą część polskiego, kinowego hitu "Nigdy w życiu" - "Ja Wam pokażę".
     Sławek wystąpił podczas dwóch koncertów na tegorocznym Festiwalu Piosenki w Opolu. Podczas "Superjedynek" wraz z Marylą Rodowicz wykonał utwór "Będzie to, co musi być", a dwa dni pózniej na koncercie poświęconym Markowi Grechucie utwór "Tango Anawa". Jest jednym z 10 artystów wybranych w eliminacjach do ubiegania się o statuetkę Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publicznośći podczas Festivalu Sopot 2006.
     Premiera jego debiutanckiej płyty została zaplanowana na III kwartał 2006 roku.

 Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com