piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Robert Janowski

piosenkarze, agencja artystyczna

Obiegowa opinia o nim mówi, że Robert Janowski jest bardzo uniwersalnym artystą, który co pewien czas daje o sobie znać w swoich kolejnych artystycznych wcieleniach. Mimo wielu zainteresowań i obszarów działalności, w ostatnich 10-ciu latach chyba najbardziej kojarzony jest z telewizyjnym programem „Jaka To Melodia”. W przeszłości występował w filmach, między innymi: „Pora na czarownice”, „Nocne graffiti” oraz w „Klimatach”. Może pochwalić się także rolami w wielu widowiskach teatralnych przygotowanych przez Telewizję Polską.

 

Nie można zapominać również o jego dorobku muzycznym.  W latach 80-tych występował w kilkunastu formacjach rockowych (Oddział Zamknięty, Sekcja Z, ZOO i inne). W 1983 roku przyczynił się do powstania legendarnego już dzisiaj Rock-musicalu "KOMPOT" pisząc muzykę do tekstów Jonasza Kofty i wcielając się w postać głównego bohatera - Love - stworzył kultową dziś postać.

Największy rozgłos przyniosła mu jednak główna rola męska w musicalu  "METRO"  - przedstawieniu bijącym rekordy popularności. Występował z nim na BROADWAY`U. Dodajmy, że przedstawienie jest grane do dzisiaj na deskach teatru Buffo. Podobnym sukcesem była rola Tony`ego z amerykańskiego supermusicalu  "WEST SIDE STORY". Cała trójmiejska prasa (premiera w Teatrze Muzycznym w Gdyni) rozpisywała się wówczas o talencie Janowskiego, który "...jako jedyny nadał tej postaci właściwy kształt artystyczny...". Nagrał dotychczas trzy płyty. Pierwsza została wydana w 1994 roku pod tytułem Co mogę dać, druga rok później – Powietrze, trzecia i jak na razie ostatnia ukazała się w 2001 roku – Nieważkość. Teraz artysta pracuje nad kolejnym krążkiem.

 

Robert Janowski jest także dziennikarzem radiowym od 2006 roku prowadzi własny program w radiu RMF, ale prezentuje w nim muzykę wybieraną przez słuchaczy. Jest niezwykle popularny, o czym mogą świadczyć nagrody przyznawane przez telewidzów. Telekamery otrzymał dwa razy w 2000 i 2003 roku, a Wiktory w 2000 i 2007. Jego stałym miejscem pracy jest Teatr Dramatyczny w Warszawie.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com