piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Leszek Wiklak

Leszek Wiklak ur.21.06.1971r.w Krapkowicach k/ Opola. Tam skończył Szkołę Podstawową i jednocześnie PSM I Stopnia w klasie klarnetu i akordeonu. W wieku 15 lat rozpoczął kolejny etap edukacji w LO w Gogolinie, gdzie w tym samym czasie uczęszczał do Opolskiego Studia Piosenki m.in. z Edytą Górniak szlifując dykcję, emisję, artykulację oraz interpretację piosenek pod bacznym okiem Elżbiety Zapendowskiej.

Po ukończeniu LO próbował zdawać do Akademi Muzycznej w Katowicach na V Wydzial Jazzu i Rozrywki, ale ostatecznie wylądował w tym samym budynku, w którym pobierał lekcje śpiewu przy ul. Strzelców Bytomskich w Opolu, gdzie został słuchaczem Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego na specjalizacji: taniec. Wraz z rozpoczęciem studiów zaczął zarabiać pierwsze pieniądze śpiewając i grając na różnego rodzaju imprezach. Jego pierwszym zespołem była znana wówczas grupa Niebiesko-Biali, w której zaczynał stawiać swoje pierwsze kroki na scenie. Potem trafił do znanych zespołów występujących na terenie Opolszczyzny takich jak: Sekret, Cdx, Colorado. W międzyczasie po ukończeniu

PSKO i B w Opolu podjął naukę w Państwowym Zawodowym Studium Piosenkarskim w Poznaniu, dzięki któremu poniękąd trafił później do znanego wówczas zespolu Amadeo, którego producentem był znany wcześniej z przeboju "Daj mi tę noc" lider zespołu Bolter z Poznania Sławomir Sokołowski. Po kilku miesiącach współpracy z zespołem Amadeo, po długich namowach kolegów z zespołu Colorado, w którym jednocześnie grał i śpiewał postawił na przyjaźń i pozostał w Colorado, z którym występował przez prawie 10 lat. Małym epizodem artystycznym była również przygoda w musicallu Metro w Warszawie, w którym występował przez kilka miesięcy.  W tym czasie w Polsce na topie była muzyka disco-polo więc poza zarabianiem na tzw. "chałturkach"  postanowił uderzyć w ten gatunek na poważnie. W ten oto sposób stał się rozpoznawalny na ulicach zdobywając listy przebojów w takich programach telewizyjnych jak: DISCO-RELAX czy też później DISCO POLO-LIVE emitowanych przez TV POLSAT. Nagrywał wówczas w bardzo znanym studio muzycznym HELLENIC w Poznaniu przeróbki przebojów polskich i zagranicznych wydając je na kasetach magnetofonowych oraz płytach CD.  Nie było łatwo,ale udało się i do piosenki nieznanej jeszcze wówczas w Polsce pt. "MACARENA" Leszek napisał tekst, w którym uczy tańczyć popularnego tańca jakim jest właśnie MACARENA, co wychodzi mu do dnia dzisiejszego. Będąc liderem zespolu COLORADO nagrywa kolejne kasety, płyty i teledyski dla różnych wytwórni fonograficznych. Jego ostatnim wydawnictwem fonograficznym jest "Góralskie Graffitti", które promuje piosenka o Adamie Malyszu pt. "ADAM". Wygrywa nią Ogólnoświatowy Festiwal Piosenki Skocznej o Adamie Malyszu w Wiśle transmitowanym niejednokrotnie przez TVP-1, gdzie otrzymuje Kryształową Kulę z rąk samego Mistrza.

Od tego czasu nieoficjalnie kończy przygodę z zespolem COLORADO oraz gatunkiem disco-polo i postanawia zacząć pracować nad nowym image firmując to swoim imieniem i nazwiskiem. Leszek Wiklak z zespolem BLACK&WHITE w nowym składzie z bardzo dobrą wokalistką Katarzyną Kolodziejczyk oraz muzykiem i aranżerem Raymundem Ciupka tworzą "team", który świetnie się rozumie na scenie oraz poza nią. Zaczynają występować w towarzystwie takich artystów jak: Marcin Daniec, Krzysztof Krawczyk oraz wielu innych znanych osobistości prezentując bardzo szeroki i profesjonalny repertuar muzyczny nadający się na każdą imprezę taneczną. Po drodze Leszek Wiklak występuje w znanych programach telewizyjnych takich jak: "Droga do Gwiazd", "Kawa czy herbata?", ale traktuje je tylko jako tzw."karty przetargowe" przez dalszą niełatwą drogę do popularności, na której  mu zależy.

Dysponując sceną, profesjonalną aparaturą nagłośnieniowo-oświetleniową oraz bardzo szerokim repetuarem polskim i światowym Leszek wraz ze swoją grupą BLACK&WHITE zaśpiewa na każdej imprezie gwarantując niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju show na naprawdę wysokim poziomie, który zapamięta każdy.

 

 Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com