piosenkarze, Krzysztof Krawczyk Andrzej Sikorowski

piosenkarze, agencja artystyczna Są najpopularniejszą grupą muzyczną w Polsce. Często goszczą na radiowych listach przebojów. Ich piosenki komentują codzienność. Jak kapitalizm, to kapitalizm czy Nie przenoście nam stolicy do Krakowa potrafi zaśpiewać każdy Polak. Nagrali sporo płyt, z których kilka zyskało miano platynowych i złotych. Ciągle w trasie...

Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piosenki pisze od 35 lat. Lider zespołu "Pod Budą", autor wszystkich jego tekstów, większości kompozycji.

Współpracuje także z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem. Z nim także - z wielkim powodzeniem - koncertuje w kraju i za granicą. Ich wspólne koncerty odbywają się pod tytułem "Pasjans na dwóch".

Ma w dorobku kilka płyt analogowych i kilkanaście kompaktowych, z których cztery uzyskały kolor platyny a dwie - złota. Dał ponad 4000 koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Przeboje: "Kap, kap płyną łzy", "Ale to już było", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", nuci drugie pokolenie Polaków. Jest stałym felietonistą "Dziennika Polskiego". Wcześniej pisał felietony dla "Przekroju" i "Hustlera". Słuchaczom radiowej "Jedynki" jest także znany z audycji "Muzyczna plotka" której był autorem.

 

Najnowszym projektem Artysty jest wspólna płyta z córką - Mają Sikorowską:

 

   " Niniejsza płyta jest efektem rodzinnej współpracy, dowodem tej samej wrażliwości, gustu, patentu na życie. A garść piosenek greckich, która ją dodatkowo zdobi stanowi hołd dla rodzinnego kraju mojej żony i matki Mai. Dzięki niej bowiem Grecja jest naszą drugą ojczyzną"Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole

Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl
Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


» Kabaret
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com